HAKKIMIZDA

En iyi projelerin içinde hayaller,
arkasında Tahincioğlu var.

TAHİNCİOĞLU GAYRİMENKUL, Tahincioğlu Holding’in geliştirme ve yatırım alanında faaliyet gösteren grup şirketlerinden biridir. Türkiye’deki gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerinden biri olup, 65 yılı aşan tecrübesiyle nitelikli perakende, ofis, konut ve alışveriş merkezi projelerinin yanında birinci sınıf otellerin inşa ve geliştirme çalışmaları da bulunmaktadır. Geliştirmekte olduğu projelerine ilave olarak, şirketin aktif bir şekilde yönetimini üstlendiği, gelir getiren gayrimenkul varlıklarından oluşan geniş bir portföyü de mevcuttur. Tahincioğlu’nun şu ana kadar tamamlanmış ve devam etmekte olan projelerinin inşaat alanı 4 milyon metrekarenin üzerindedir.

Tahincioğlu’nun ana işi olan gayrimenkul geliştirmeye ek olarak yan hizmetlerle büyüyen grup, ofis yönetim hizmeti veren “Meta Gayrimenkul Yönetim”e ek olarak 2021 yılı itibari ile “Ve Gayrimenkul”, “Nidapark Gayrimenkul” ve “Tahincioğlu Yönetim ve Hizmet” adı altında 3 yeni şirket kurup, gayrimenkul sektöründeki hizmetlerini genişleterek, çalışmalarına devam etmektedir.

Nida İnşaat, projelerde yüklenici görevini üstlenmektedir. Firmanın sembolü hâline gelen projeleri arasında Palladium Tower, Palladium Ataşehir Alışveriş Merkezi ve Rezidans, Palladium Antakya Alışveriş Merkezi, Nidakule Kozyatağı, Nidakule Göztepe ve Swissôtel Büyük Efes ve Kongre Merkezi yer almaktadır. Aynı zamanda Sentido Perissia Otel ve Perissia Otel Kapadokya geliştirmesi ve inşaatı Tahincioğlu tarafından gerçekleştirildikten sonra devredilen otel projeleri içerisinde yer almaktadır. Ofis projelerinden; Nidakule Kozyatağı, Nidakule Ataşehir Batı, Nidakule Ataşehir Güney, Nidakule Ataşehir Kuzey, Nidakule Göztepe ve Nidakule Levent projeleri tamamlanmış olup, konut projelerinden Nidapark Küçükyalı ve Nidapark İstinye’de inşaatlar devam etmektedir. Haziran 2015’te Nidapark Beşiktaş’ın, Haziran 2017’de Nidapark Seyrantepe’nin, Ekim 2017’de Nidapark Başakşehir’in ve Ağustos 2019’da Nidapark Kayaşehir’in, Ağustos 2020’de Nidapark Küçükyalı Projesi içerisinde yer alan Nidapark Küçükyalı Kınalı etabının, Nisan 2021’de Nidapark Küçükyalı Sedef etabının, Aralık 2021’de Nidapark Küçükyalı Burgaz etabının, Mart 2022’de Nidapark Ayyıldız’ın teslimlerini tamamlamıştır. Bunun yanında 2021 yılının ilk çeyreğinden sonra Nidapark Çengelköy, 2022 yılında ise Nidapark Göcek, Nidapark Gündoğan ve Nidapark Ataşehir projelerinin satışına başlanmıştır. Ayrıca yakın zamanda Ankara’da yeni bir proje geliştirmek için ilk adımlarını da atmıştır.